Rockové kurzy Domažlice 2021

Domažlice

Rockové kurzy v Domažlicích 2021 již brzo začínají

Dní
Hodin
Minut
Vteřin

Profesionálně hrát a vystupovat

Intenzivní rockový kurz. Získáte energii zase se zlepšovat, musíte zažít.

Akce Rockové kurzy Domažlice 2021 začíná 16. července a trvá 9 dní.  Po celou dobu Vám budou k dispozici profesionální muzikanti a při rockových lekcích si zlepšíte hru na svůj nástroj a vyzkoušíte hru v kapele obsazené neuvěřitelnými nadšenci. Profesionální vedení kurzů střídají uvolněné chvíle s ukulele, cajonem a společným jamováním. Získáte skvělé přátele na celý život.

Rockové kurzy v Domažlicích 2021
Rockové kurzy v Domažlicích 2021
 • Jan Militký

  Zakladatel rockových kurzů Honza Militký z Vás uhněte myslícího kytaristu využívajícího celý hmatník kytary a všech známých technik hraní na elektrickou kytaru. ( right hand picking, hammering, tapping, flažolety, sweeping, arpeggia )  

 • Lektor basová kytara
  V kurzu se probírá držení levé a pravé ruky, základy prstové a slapové techniky, střídání prstů PR, tlumení, údery palcem, trhnutí, perkuse, rozvíjení hudebního kreativního myšlení, tónový materiál a jeho organizaci na hmatníku a funkci nástroje v kapele
 • Lektor bicí, perkuse - Radek Břicháč

  Základy uvolněné techniky, koordinace rukou a nohou, střídavé údery, dvojky, paradiddly, přírazy, víření, akcenty. Tvorba rockových groovů a breaků, rytmická improvizace, orientace v notovém zápisu , funkce bicích v kapele.

  Technika hry rukama i nohama a vzájemné propojení - tedy: Technika paliček, paradiddle, akcentové údery a jejich propojení s technikou dvojkových úderů. Dále navázání a propojení hry ostinátního velkého bubnu a hi-hat. Dalším tématem bude koordinace a motorika hry na soupravě bicích nástrojů. Jde o různá cvičení rozkladů úderů na celé soupravě. S tím souvisí tzv. pararytmy, které rozšiřují možnosti hráče při tvoření breaku (přechodů). Dále rockové paterny - od jednodušších ke složitějším, s různými způsoby frázování v jednotlivých hodnotách na hi hat (osminy, šestnáctiny, schuffle), cítění rytmu a stylové propojení s hudbou.

 • Lektor rockový zpěv
  Výuka bude zaměřena na dýchání a dechovou oporu, intonaci, posazení hlasu, frázování, dále na stavbu čtyřhlasu a doprovodné vokály v rocku, popu, soulu a moderních stylech.
  Tento jediný obor využívá formy kombinování individuálních lekcí (4 × 30 min) se skupinovými semináři, věnovanými hlasovým technikám, hlasové hygieně a tvorbě vokálů, včetně nácviku na závěrečné vystoupení s živou kapelou (4 × 90 min).
 • lektor rocková improvizace, sax
  Správné dýchání, práce hrtanu, jazyka a nátisku. Tvorba tónu, hledání osobitého zvuku. Způsoby rozehrávání, nátisková a technická cvičení, rozvrh tréninku na nástroj. Stupnice a jejich módy, akordy, patterny, licky a jejich využití při hře. Různé výrazové prostředky nástroje, frázování, dynamika, ladění, zvukové efekty. Hraní ve skupině, způsoby využití dechů v kapele, hraní různých stylů (blues, jazz, rock, pop apod.). Problémy při hře a jejich individuální řešení, dále plátky a hubice, správný výběr a úpravy plátků.
 • Lektor Radek Břicháč s činelem
  Výuka perkusí je skupinovou výukou drobných rytmických nástrojů - perkusí, převážně latinskoamerické oblasti a bicích nastrojů tohoto kontinentu. Jedná se o předvedení těchto nástrojů (maracas, clave, chocalho, caixixi, conga, timbales, cajon, bongos) a hudebních doprovodů, pro ně typických (son clave, basic tumbao, samba, cascara, festejo, guaguanco). Semináře mohou být obohaceny i o nástroje jiných oblastí (Africké - djembe, udu drum), arabské (darbouka) nebo skotské hudby (bodhran). Do výuky bude dále začleněny veškeré nástroje, které si posluchači do lekcí přinesou.  Specielní pozornost bude věnována cajonu, který se uplatní i při večerních jamech.
 • Honza Militký - hudební teorie, akordové značky
  Hudební teorie, akordické značky, intervaly, harmonizace z pohledu moderní hudby a upotřebitelnosti v praxi. Bonus navíc - už nikdy nebudete muset říci "Ten takovej akord, jak se drží takhle". Znalost základů hudební teorie je základem pro komunikaci v kapele a při hraní s profíky se bez základních znalostí neobejdete, bohužel ani v rocku.
 • Večerní improvizace s lektory
  Jak se osvobodit od naučených melodických schémat a jak z nich vykročit? Jakou tónovou řadu hrát na určitý akordický sled?  Jak trénovat stylovost a zároveň osobitost v hudební improvizaci
 • Z posluchačů bude vytvořena kapela, v případě potřeby doplněná o lektory, a na konkrétních příkladech zkoušeno praktické hraní. Každý účastník tak bude mít možnost vyzkoušet si pod vedením zkušeného lektora funkci svého nástroje v bandu, způsob nácviku souhry s ostatními a eliminaci případných chyb v aranžmá. Připravené songy, často provázané s náplní ostatních oborů, (zejm. zpěv a vokály), pak kapela zahraje na závěrečném koncertě. Názorný a praktický workshop, vhodný pro všechny nástroje. Znalost hudební teorie v tomto oboru není nezbytná.
 • Kdo by nechtěl vytvářet vlastní hudbu? Tipy a návody jak na to přinese tento workshop. Posluchači si vyzkouší některé praktické postupy, dozvědí se něco o harmonii, formální stavbě songu či skladby, notovém zápisu, instrumentaci a dalších užitečných informacích pro skladatele a aranžéry různých žánrů.
 • Jak postupovat při realizaci domácí nahrávky za použití dostupného moderního softwaru. Funkce jednotlivých nástrojů v kapele a jejich zpracování - záznam, úprava běžnými efekty, mixáž.

  Praktické ukázky budou probíhat v prostředí virtuálního hudebního studia Cubase s využitím vst instruments: bicí groovy v BFD, Toontrack drums, basová linka s vst Broomstick bass, dále vst keyboardy (hammond, rhodes, fender, analogové i digitální syntetizátory) , virtuální simulace kytarových-basových procesorů a aparátů v Guitar Rig. Zmíněno bude též využití klasických vst nástojů v Miroslav Philharmonic. Zkrátka a dobře: Zmapování cesty od nápadu k finální nahrávce.
 • Lektor názornou formou přiblíží práci v nahrávacím studiu a při živém zvučení. K dispozici bude nahrávací řetězec, kterým bude zvuk softwarově snímán a následně upravován. Posluchači si během kurzu vyzkouší také práci s PA systémem a jeho jednotlivými komponenty, aby se nakonec pokusili o ozvučení živé kapely.
  Z praktického pohledu zvukaře s dlouholetými zkušenostmi se posluchači dozví něco např. o mixpultech, rozdělení mikrofonů a jejich použití, filtrech, korektorech, kompresorech, limiterech a nejrůznějších efektech, či plug-ins a jak s tím vším zacházet...
 • Scénický tanec na rockových kurzech

  Scénický, výrazový tanec využívá všech dostupných pohybových prostředků k vyjádření pocitů a hudby. Prolínají se v něm krokové i skokové prvky, různé figury ve stoje, v sedu, i v lehu. Posílíte si svalstvo od nártů až po temeno hlavy, rozvinete si estetické i rytmické cítění. Výborné též jako aktivní odpočinek a psychická relaxace.

 • Sochaření na rockových kurzech
  Sochařem může být každý, kdo se nebojí si umazat ruce, jak tvrdí lektor.V tomto oboru se účastníci dle jeho slov naučí, „jak si umazat i mozek.“ Plastika a figura podle momentálního stavu mysli, tvorba pro další použití jako divadelní rekvizita, součást oděvu, maska či dekorace.

  vlastnosti netradičních materiálů a jejich využití v modelaci
  imitace a kašírování aneb není všechno socha co se třpytí
  symbolismus v sochařství a jeho význam pro 21 stol.
 • Malba a kresba na rockových kurzech
  V tomto oboru Malba a kresba si účastníci vyzkouší, jak pracovat na zadané téma, jak do díla vložit prvek kontinuity,  tak aby mohl prostupovat dalšími výtvarnými praktikami a našel své uplatnění v praxi.
  • rozšíření obzorů v oblasti použití materiálů pro tyto techniky
  • možnosti míchání barev přímo v ploše malby
  • jak evokovat inspiraci a jak ji mentálně uchopit
  • začínáme textem končíme dílem
 • Zběsilá ruční koláž na rockových kurzech
  Což takhle dát si ruční koláž..?! Čerstvou, vonící lepidlem, která má říz a pokud se vám povede bude obzvláště vypečená. Jak na to prozradí všem staromilcům, holdujícím staromódnímu střihu, autor teotie kreativity a vynálezce rovnice A=rt2. Vhodné i pro krejčí a střihače krátkého filmu.
  Směs obrázků zajistií včetně těch divných lektor kurzu.
 • 3D modelace na rockových kurzech
  Obor, který vás naučí se nebát hmoty. Naučíme vás vytvářet objekty z polystyrenu, papíru, plexi, PVC, gumy, molitanu, cementu, sádry a jiných materiálů, které by jiný možná vyhodil.
  Ukážeme jak na výrobu masky, divadelní či filmové rekvizity nebo makety reálného předmětu. Naučíme vás dívat se na věci kolem vás nevšedním pohledem.
 • Večerní grilování na Rockových kurzech v Domažlicích
  Večerní grilovačky nejsou začleněny do oficiálního programu kurzů, konají se náhodně a jsou skvělé. Potkáte na nich každého zajímavého RK muzikanta a než polkne, tak mu stačíte říci, na co nebyl čas při hodině. Networking, jak má být. Dobře najezení muzikanti si skvěle rozumí a dobře se pak hraje . . .
POZOR:

Akce Rockové kurzy Domažlice 2021 začíná již 16. července

Zázemí Rockových kurzů v Domažlicích 2021

Hudební škola v Domažlicích

Prostory hudební školy

Sály, ateliery, učebny, chodby a zahrada s přístřešky.
Ubytování na Rockových kurzech v Domažlicích

Čisté a klidné ubytování

Ubytování je zajištěno v internátu 50m od hudební školy.
Penze a polopenze na Rockových kurzech v Domažlicích

Teplé jídlo z jídelny

Opravdová jídla dvakrát, nebo třikrát denně dle přání.

Lektorstvo pro Rockové kurzy Domažlice 2021

Profesionální mistři svých oborů s pozitivním přístupem a chutí předávat své zkušenosti.

Jan Militký - lektor rockových kurzů 2021

Honza Militký

Elektrická kytara, hudební teorie, akordické značky
Míra Dlouhý lektor rockových kurzů 2021

Míra Dlouhý

Basová kytara, hra v bandu
Radek Břicháč lektor rockových kurzů 2021

Radek Břicháč

Bicí, perkuse
Katka Bodláková lektorka rockových kurzů 2021

Kate Bodláková

Zpěv
Honza „Johan” Korbel lektor rockových kurzů 2021

Honza „Johan” Korbel

Sax, improvizace
Pavel kovin Kovačka lektor rockových kurzů 2021

Pavel Kovin Kovačka

Akustická kytara
Stanislav Tříletý lektor rockových kurzů 2021

Stanislav TR!GO 3letý

Koláž, malba, kresba, 3D objekty
Lenka Krenková lektorka rockových kurzů 2021

Lenka Krenková

Scénický tanec
Renata Militká - produkční Rockových kurzů v Domažlicích 2021

Renča Militká

Produkční RK
POZOR:

Akce Rockové kurzy Domažlice 2021 začíná již 16. července

Obrázky z Rockových kurzů v Domažlicích 2019

Galerie fotek jako malá ochutnávka z rock kurzů konaných v předešlém roce.

POZOR:

Akce Rockové kurzy Domažlice 2021 začíná již 16. července

Doporučení od kurzárů

"Slovo kurzár se skloňuje podle vzoru černý korzár a významem jde o účastníka rockových kurzů."

Please publish modules in offcanvas position.